Katechetická sekce ČBK spustila portál Katecheze.cz

01.12.2017 12:30
Katechetická sekce České biskupské konference spustila pilotní provoz nového metodického portálu Katecheze.cz. Tato novinka v českém církevním prostředí má být postupně rozšiřovanou zásobárnou materiálů pro výuku náboženství a farní katechezi. Učitelé náboženství a katecheté zde na jednom místě nyní najdou na dvě stovky materiálů.

Ilustrační foto

Celý web je členěn do několika sekcí (didaktické materiály, periodika aj.), rovněž je možno dokumenty různě filtrovat či vyhledávat dle tematických celků. „Mezi materiály nalezneme prezentace, pracovní listy, zpracované tematické celky, minikatecheze, náměty na hry a kvízy a mnoho dalšího,“ představuje nový projekt ředitel Katechetické sekce ČBK P. Mariusz Kuźniar. Na www.katecheze.cz nechybí ani prostor pro sdílení zkušeností nebo odkazy na externí zdroje informací.

Plnohodnotný přístup k obsahu a všem funkcím webu je spojen se vstupní registrací, která umožnuje používání už hotových materiálů či spoluvytváření nových, jež projdou recenzním řízením. Tento proces pomůže zajistit kvalitu a věrohodnost webu i na něm dostupných materiálů.

Inspirací pro vznik tohoto metodického portálu byl již řadu let fungující server dum.rvp.cz, který slouží ke sdílení inspirace a zkušeností učitelů po celé České republice. Stejně tak jako učitelé mají nyní i katecheté možnost využít zkušenosti jiných nebo přispět těmi svými. Po registraci na webu se jim otevře uživatelsky přívětivé prostředí pro práci každého zájemce.

Web může mít význam i pro návštěvníky z řad širší veřejnosti, neboť zde např. naleznou kontakty na jednotlivá katechetická centra v diecézích a portál se postupně stane zaštiťujícím webem pro katolickou katechezi a školní výuku náboženství v ČR.

Více informací naleznete na https://katecheze.cz/.

(Zdroj: Tereza Myslilová, Katechetická sekce ČBK)