Vítejte na oficiálních stránkách

ŘÍMSKOKATOLICKÉ FARNOSTI MORAVSKÁ NOVÁ VES,

které vám přiblíží život naší farnosti.

Farnost se nachází v Jihomoravském kraji a podle církevního rozdělení spadá do Brněnské diecéze a Břeclavského děkanátu.

Pod správu ŘKF Moravská Nová Ves patří společenství věřících z obcí Týnec (filiální kostel Stětí sv. Jana Křtitele) a z obce Hrušky (filiální kostel sv. Bartoloměje).

O Z N Á M E N Í

Minulou neděli se ve sbírce na pomoc pronásledovaným křesťanům vybralo 21.550,- Kč. (MNV 10.750,- Kč, Hrušky 7.900,- Kč a Týnec 2.900,- Kč) Upřímné „Pán Bůh zaplať!“ všem.

Následující neděle je třetí v měsíci, proto bude sbírka určená na údržbu našich kostelů a fary. Již předem upřímné: „Pán Bůh zaplať!“ za každý váš dar.

V pondělí se v 19:00 uskuteční na faře přípravné setkání před farním dnem, který plánujeme na neděli 23. 6. 2024. Budeme rádi za každou pomocnou ruku. Je možné nabídnout pomoc při přípravě v sobotu odpoledne, při organizaci v průběhu farního dne nebo můžete přijít s nápadem a realizací části programu. Kdo by se chtěl zapojit a v pondělí nemůže přijít, může kontaktovat pastorační asistentku (mobil: 736 529 306).

Ve středu v 19:00 hod. se na faře uskuteční setkání rodičů a dětí z Týnce a Moravské Nové Vsi, které mají letos přistoupit k 1. svatému přijímání (3. ročník).

V sobotu 18. 5. se v Třebíči uskuteční Diecézní setkání mládeže s otcem biskupem. Pamatujme v modlitbě tento den na mládež z naší farnosti i z celé naší diecéze. Protože se otec Marián setkání také účastní, nebude mše svatá ráno v 8:00 ve farním kostele a v Hruškách bude v sobotu večer až v 19:00 hod. Pro přihlášené mladé lidi jsme objednali autobus, odjezd bude v sobotu ráno v 6:20 od fary, návrat kolem 18:30 hod.

Ještě tento týden je možné se v sakristii přihlásit na ministrantský fotbal, který se uskuteční v sobotu 25. 5. 2024 v Moravské Nové Vsi. Stále hledáme pomocníky k přípravě sokolovny (v sobotu přede mší svatou) a organizaci celé akce. Kdo by chtěl pomoci, může kontaktovat Anežku Mrlákovou (mobil: 739 428 455).

Farní tábor pro děti od 9 let proběhne v termínu od 7. 7. do 14. 7. 2024 v Břežanech u Znojma. Na internetových stránkách farnosti jsou k dispozici přihlášky, které je potřeba odevzdat do neděle 19. 5. 2024. Ještě je několik volných míst.

Tábor - přihláška 2024

Ohlášky na aktuální týden

Přehled online vysílaných bohoslužeb - www.mseonline.cz

V případě problémů při načítání nebo zobrazení stránek nás kontaktujte prostřednictvím kontakního formuláře, telefonicky či emailem, nebo přímo správce stránek (marek.dvor@gmail.com). Za Váš názor děkujeme.