Vítejte na oficiálních stránkách

ŘÍMSKOKATOLICKÉ FARNOSTI MORAVSKÁ NOVÁ VES,

které vám přiblíží život naší farnosti.

Farnost se nachází v Jihomoravském kraji a podle církevního rozdělení spadá do Brněnské diecéze a Břeclavského děkanátu.

Pod správu ŘKF Moravská Nová Ves patří společenství věřících z obcí Týnec (filiální kostel Stětí sv. Jana Křtitele) a z obce Hrušky (filiální kostel sv. Bartoloměje).

O Z N Á M E N Í

Následující neděli bude sbírka určena na pomoc pronásledovaným křesťanům a všem potřebným. Výtěžek sbírky bude využit na obnovu válkou zpustošených domovů, lékařskou péči pro chudé a jako podpora pro další lidi v jakékoliv nouzi. Děkujeme za každý váš dar!

Tento pátek navštívím nemocné i s udělením svátosti pomazání nemocných. Týká se to těch, kteří jsou imobilní, nemůžou přijít do kostela a pravidelně je navštěvuji.

Na první pátek v měsíci se v 17:30 hod. ve farním kostele společně pomodlíme růženec, v 18:00 hod. bude mše svatá obětována za všechny členy živého růžence. Po ní bude následovat krátká společná adorace obětovaná za celou naši farnost. Srdečně zveme!

V sobotu vás zveme na poutní mši svatou k Panně Marii Pomocné do Týnce. Pouť začne modlitbou svatého růžence v 15:30 hod. a pokračovat bude mší svatou v 16:00 hod.

Odjezd na Sv. Hostýn bude ve středu 8.5.2024 z Týnce v 6:10 (ze zastávky autobusu), z Hrušek v 6:15 (od kostela) a z MNV v 6:20 (od křižovatky). Mše sv. bude začínat v 9:40 hod. a bude ji celebrovat Mons. Jan Plaček z farnosti Moravská Ostrava. Po mši svaté se společně pomodlíme Cestu světla.

V sobotu 25. 5. zveme všechny ministranty na Ministrantský fotbal našeho děkanátu. Kluci  se mohou přihlašovat v sakristii do neděle 12. 5. Program bude připraven i pro děvčata.

Ještě do následující neděle 5. 5. mají všechny babičky, ženy i děvčata možnost přihlásit se na pouť do Marianky u Bratislavy. Nejedná se o pouť pouze pro členy společenství modlitby matek, ale pro všechny ženy. Pouť bude doprovázet otec Marián.

Děkujeme firmě Agrotos s.r.o. z Hodonína za příspěvek na obnovu vitráže okna sv. Jakuba.

Při příležitosti Dne řemesel 1. května bude otevřen pro veřejnost i náš kostel, a to v době 14.00 -16.00.

Děkujeme všem, kteří jste přišli uklidit presbytář a sakristii kostela po instalaci posledních vitráží. Chlapům děkujeme za pomoc při úpravě okolí kostela. S úpravou okolí kostela budeme pokračovat  i tento čtvrtek, proto prosíme muže i ženy o pomoc při brigádě od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Ve středu se uskutečnilo první setkání členů nové pastorační rady. Děkujeme všem, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas pro druhé a pro život ve farnosti. Jsme rádi, že se nás sešlo přes 20.

Farní tábor pro děti od 9 let proběhne v termínu od 7. 7. do 14. 7. 2024 v Břežanech u Znojma. Na internetových stránkách farnosti jsou k dispozici přihlášky, které je potřeba odevzdat do neděle 19. 5. 2024. Ještě je několik volných míst.

Tábor - přihláška 2024

Ohlášky na aktuální týden

Přehled online vysílaných bohoslužeb - www.mseonline.cz

V případě problémů při načítání nebo zobrazení stránek nás kontaktujte prostřednictvím kontakního formuláře, telefonicky či emailem, nebo přímo správce stránek (marek.dvor@gmail.com). Za Váš názor děkujeme.