Biskup Konzbul bude slavit mši v Moravské Nové Vsi

30.06.2021 17:00

Brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul bude slavit mši svatou u poničeného kostela v Moravské Nové Vsi v neděli 4. července 2021 v 9.15 hodin. Právě tato obec, společně s Hruškami a dalšími místy, patří k těm nejvíce zasaženým na jihovýchodní Moravě, které ničivé tornádo zpustošilo v noci na 25. června 2021. Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku na pomoc lidem v postižených obcích a do středy 30. 6. 2021 zaslali dárci na sbírkový účet již 201 720 453 korun!

Po ničivém tornádu vyhlásila Diecézní charita Brno sbírku na pomoc lidem v zasažených obcích. Do středy 30. 6. 2021 zaslali dárci na tento účet 201 720 453 korun.

„Vlna podpory a síla solidarity nás ohromila. Je to také důležitý vzkaz pro všechny v postižených oblastech. Dárcům za podporu děkujeme, je to pro nás velká odpovědnost dostát tak obrovskému závazku,“ říká ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Peníze z naší sbírky budou využity na následnou pomoc – obnovu domovů, která začne v následujících týdnech. Zatím stále probíhá akutní pomoc a řešení následků. Poté budou naše týmy zjišťovat konkrétní škody a s tím související potřeby. Na základě toho budou peníze rozdělovány. Tato pomoc je nejdůležitější a je dlouhodobá. Pohybuje se řádově v měsících až roku. Určitě budeme o konkrétních příkladech pomoci informovat,“ řekl ředitel Haičman.

Pokud stále ještě chcete přispět na pomoc lidem na Břeclavsku a Hodonínsku, které zasáhlo tornádo, informace naleznete zde